YURTDIŞI BALAYI ÖNERİLERİ

Düğün stresini atmak, romantik, unutulmaz anılar yaşamak için güzel bir balayı planlamak, çiftlerin en doğal hakkı… Yaz ya da kış mevsiminde de gidilebilecek en güzel balayı rotalarına göz atmaya ne dersiniz?

Balayı Denince İlk Akla Gelen Maldivler

Hint Okyanusu’nun incisi Maldivler’de tüm yıl tropikal iklim hakim… Hava sıcaklığı 25-30 derece arasında değişiyor. Mutfağına gelince, balayı ziyaretçileri Hint ve Uzakdoğu mutfağından yerel lezzetlerinin yanı sıra otellerin dünya mutfağından alternatifleri de tercih edebilir.

Huzurun ve Doğanın Merkezi Seyşeller

Seyşeller, zengin doğası ve el değmemiş plajları ile huzur ve doğanın merkezi… Beau Vallon ve Anse Major bölgeleri arasında bulunan plaj,
Grand Anse, Anse Coco ve La Digue’de plajları, Mahe’nin bakir kumsalları, Victoria bölgesindeki “Lovenut”, “Tequila Boom” ve “Katiolio” gece kulüpleri de çiftlerin tercih edebileceği gezi alanları…

Seyşeller mutfağında; balık, deniz ürünleri ve pilav başlıca yemekler… Mürekkepbalığı, köpekbalığı, ahtapot gibi farklı tatların yer aldığı Seyşeller’de Fransız, Afrika ve Hint mutfağının lezzetleri de yer alıyor.

Deniz Severler İçin Mauritius Adası

Seyşeller’e komşu Mauritius Adası, tropikal bir iklime sahip… İdeal sıcaklık ve derinlikteki kumsalları ile deniz sevenlere hitap eden ada, tropik meyveleri, taze içkileri ile yoğun bir gece hayatına sahip… Pereybere bölgesinde alışveriş yapabilir, Balaclava bölgesinde tarihi ve kültürel gezilere katılabilirsiniz. Mutfağını merak edenler için; acı sos ile servis edilen tatlı su karidesi, şili soslu taze ananas, creole usulu balık ve değişik baharatlarla yapılan pilav, en çok tercih edilen yemeklerin başında geliyor.

Huzun Hakim Olduğu Singapur

Huzurun hakim olduğu Singapur, gökdelenleri, renkli sokakları ile sakin bir balayı imkanı sunuyor. Vücuttaki yorgunluğu ve stresi alan, vücut enerjisini dengeleyen geleneksel masajı ile düğün yorgunluğunu üstünüzden atabilirsiniz.

Singapur’da gezilecek yerlere baktığımızda; Marina Bay Sands Oteli ve seyir terası SkyPark, Merlion Heykeli, Gardens by the Bay parkı, Sentosa Adası, Palawan, Siloso ve Tanjong plajları, Chinatown, Buddha Tooth Relic Temple and Museum, Orchard Road, Singapur Botanik ve Orkide Bahçesi, Singapore Flyer, Universal Studios Singapore ve Little India yer alıyor.

Lüks Alışveriş Merkezleriyle BangkokK

Tayland’ın başkenti Bangkok, tapınakları, gökdelenleri, şık otelleri, dünya markaların bulunduğu lüks alışveriş merkezleri ile balayı için tercihler arasında yer alıyor. Bangkok’ta görülecek yerler arasında; şehrin simgelerinden Büyük Saray, Tarihi Çin Mahallesi, Yüzen Pazar ve alışveriş için Khao San Yolu’nu sayabiliriz.

Ruhu ve bedeni dinlendiren masajları, huzura davet eden felsefesi ile Bangkok, yemekleri, kültür ve mimarisi ile de ön plana çıkıyor. Burada Thai masajı yaptırabilir, spalarda rahatlayabilir ve negatif enerjinizi atabilirsiniz.

Mistik Havasıyla Kuala Lumpur

Malezya’nın Başkenti Kuala Lumpur, dünyanın en iyi alışveriş şehirlerinden biri … Mistik havası, renkli kültürleri, ışıltılı gökdelenleri ve gösterişli alışveriş merkezleri ile Kuala Lumpur; ayrıca camileri, yeşil parkları, kocaman ağaçları ile dikkat çekiyor.

Dünyanın en yüksek binası olarak kayıtlara geçen Petronas Twin Towers , turizm merkezi Putra Jaya, Seri Perdana, Putra Camii, Dar’ül Ehsan Sarayı, Putra, Saujana ve Gemilang Köprüleri, Chinatown ve Hinduların kutsal ibadet merkezi Batu Caves de görülmeye değer yerler arasında…

Dubai’de Her Mevsim Yaz…

Doğası, mimarisi ile dikkat çeken Dubai, son yıllarda en gözde balayı şehirleri arasında yer alıyor. Balayının yanı sıra düğünlere de ev sahipliği yapan Dubai’de su parkları, akvaryum ve alışveriş merkezleri gibi cazibe merkezleri bulunuyor. Dubai plajlarında güneşlenebilir, Dubai’de yer alan geleneksel çarşı ve pazarlarda alışveriş yapabileceğiniz gibi büyük alışveriş merkezlerine de gidebilirsiniz.

twitterFacebookmail

Be the first to comment on "YURTDIŞI BALAYI ÖNERİLERİ"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*