MODA VE STİL ÖNERİLERİ

Ekranlarda seyrettiğimiz dizi ve programların görünen yüzü ünlü isimler olsa da izlediğimiz her sahnenin arkasında ciddi bir emek yatıyor. Tüm yayınların iskeletini oluşturarak ünlü isimleri baştan yaratan, sahnenin hazırlanmasından oyuncuların ne giyeceğine kadar karar veren stilist mesleği, her geçen gün popülerliğini artırıyor.  

Moda Stilisti Tuba Müge Yüce ile moda, kişiye özel stil yaratımı ve günlük yaşamımızda uygulayabileceğimiz stil önerileri ile ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Modanın sizin için anlamından bahseder misiniz?


Giyim, insanın yaşadıklarının ve karakterinin yansımasıdır. Moda da toplumun yaşadıklarının, karakterinin yansımasıdır. Bizim gibi stil danışmanları, modanın kokusunu ilk önce kim alacak diye yarışırız. Bu yarış modanın rengini, ekolünü ve tasarımını belirler. Bizler için modanın anlamı, o yıl ki toplumun ruhudur.

Ürettiğiniz stillerde en beğendiğiniz tema nedir?

Reklam çekimlerimde, ürünün üretim ve kullanım amacına göre yaptığım tasarımlardaki temaları çok seviyorum. Normal çalışmalarda kullanılan temada ise günün anlam ve önemini yansıtan nitelikte olmasına dikkat etmek gerekir. Bununla birlikte ürettiğim stillerde en çok tercih ettiğim, genellikle doğal renklerden oluşan ve modanın öngördüğü nitelikte bir tema yaratmak oluyor.

Kişiye özel renk ve stil uyumunu nasıl yakalıyorsunuz?

Genellikle kişinin ten rengine göre renk seçimi yaptıktan sonra vücut şekline göre stilini belirlerim.

Moda olan rengin anlamı nedir?

Modanın rengi, toplumun karakterinin ve yaşantısının yansımasıdır. Örneğin, bu senenin rengi ne olursa olsun muhakkak kırmızı vardır. Çünkü dünya şu anda gergin ve savaş halinde… Ben, modanın tek kelimeyle her şeyi özetleyen bu yönünü çok seviyorum.


Günlük yaşantınızda nasıl bir stil tercih ediyorsunuz?
  
Spor şıklık seviyorum. Günlük yaşantımın her alanında rahat hareket edeceğim basic ürünler ve ayakkabılar tercih ederim.

Kış mevsiminde en çok tercih edilen parçalar neler oluyor?

Kış mevsiminde kalıcı istekler; kaban, mont ve ceketler oluyor. Asıl bizi uyum ve stil konusunda uğraştıran şapka, eldiven, şal gibi kışlık aksesuarlar oluyor.

Gardırobumuzda yer alması gereken, kolay kombinleyeceğimiz kurtarıcı parçalar nelerdir?
  
Benim en çok giy çık günlerimde kurtarıcılarım tişörtler, oversize ceketler ve iyi kalıp bir jean oluyor.

14 Şubat Sevgililer günü… Sevgililer Günü kıyafet ve kombin önerileriniz neler olabilir?

Sevgililer Gününü abiye giyip klasikleştirmeden, spor kıyafet giyip sıradanlaştırmamak gerekiyor. Bu özel günde önemli olan giydiğin kombindeki temada, doğallık ve renk uyumu yakalamak olmalıdır.

twitterFacebookmail

Be the first to comment on "MODA VE STİL ÖNERİLERİ"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*