ŞUBAT AYI GEZİ VE MEKAN ÖNERİLERİ

Kışı en çok hissettiğimiz Şubat ayında yapılacak en güzel aktiviteler arasında İstanbul’un en güzel restoranlarını keşfetmek ve yakın rotalara seyahat yapmak bulunuyor. Tercih edebileceğimiz mekan ve seyahat önerilerini @bizdeburaya gidelim instagram kanalının dijital içerik üreticileri Hilal ve Kutluhan Atalay’dan aldık.


Marna Restaurant

Yeni açılmasına rağmen adını sıklıkla duyduğumuz Marna Restaurant’ın lezzetlerini denemek ağız tadını bilenler için iyi bir seçenek… İçeriye girer girmez çok özel bir mekana geldiğinizi hissediyorsunuz.


Restoranın farklı çeşitlerini denemek istiyorsanız sıralı kebap servisini deneyebilirsiniz. Önce ortaya ikram olarak tulum peyniri, leziz ekşi mayalı ekmekler ve tereyağı getiriliyor.

Etlerin yanında verilen garnitürler, etin suyuyla karışmasın diye ayrı olarak servis ediliyor. Her detayın incelikle düşünüldüğü restoranın Balıkesir İvrindi’de bulunan kendi et fabrikalarından gelen ürünler kullanılıyor. Ekmekler de restoranın özel üretimi olarak hazırlanıp ikram ediliyor. Kebaplar, bebek kuzu etinden zırh çekim kokusuz ve sulu yapılıyor. Restoranı, instagram kanalı @marnarestaurant’tan takip edebilirsiniz.

Dudu İstanbul

İstanbul’daki en iyi eğlence ve yemek mekanlarından olan Dudu İstanbul’un mezeleri oldukça leziz… Aynı zamanda konum olarak müthiş bir İstanbul manzarasına sahip @palazzodonizettihotel’in terasında bulunuyor. Çalan müzikler ve keyifli ortamı nedeniyle mekandan ayrılmak istemeyeceksiniz. Mekanı, instagram kanalı @dudu.istanbul’dan takip edebiliriz.

Le Vapeur Magique

Lüks bir vapurda canlı müzik ve boğaz turu eşliğinde bir kahvaltı yapmak istiyorsanız bu seçenek tam da size göre… Boğaz turu tam 2 saat sürüyor, hem kahvaltıya hem de boğaz turuna yeterince vakit kalıyor.

Kahvaltısında; Sahine, Kızartılmış Hatay Samandağ peyniri gibi özellikli çeşitler var. Sıcak çeşitleri bittikçe tekrar servis ediliyor.

Hafta sonu, saat 09.30 ve 12.30’da olacak şekilde iki tur yapılıyor. Hafta içi ise saat 11.15’te kalan tek tur mevcut… @levapeurmagique instagram kanalını takip ederek mekan paylaşımlarını görebilirsiniz.

Casa Vera Villa

İstanbul’dan biraz uzaklaşmak istiyorsanız, Sapanca’da Tasarım Havuzlu Bungalov’da tatil yapmayı düşünebilirsiniz. Sıcak havuzunda kış aylarında olmamıza rağmen üşümeden yüzebilirsiniz. Tasarım ve kalite olarak özenle hazırlanan tesis kahvaltı dahil hizmet veriyor. Oteli, @casaveravilla instagram kanalından takip edebilirsiniz.


twitterFacebookmailBe the first to comment on "ŞUBAT AYI GEZİ VE MEKAN ÖNERİLERİ"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*