SONBAHAR MAKYAJ TRENDLERİ

Güzelliğini ön plana çıkarmak için daha doğal tonlarda makyaj uygulamak, sonbahar makyaj trendleri arasında…

Doğal bir görünüm…

Türk kadınları yoğun makyaj uygulamalarını tercih ediyor; fakat tam tersi doğal bir görünüm ile de güzellik ön plana çıkarılabilir. Mat bir makyaj bazı uygulandıktan sonra doğal ve ince yapılı az miktarda fondöteni, fırça kullanarak değil parmaklarla dağıtın ve ilk olarak cilinize taze bir görünüm verin.

Buğday Tenliler İçin Nude ve Kestane Rengi…

Altın, gümüş, yeşil ve turuncu bu mevsimin favori renkleri arasında yer alıyor. Türk kadınları genelikle buğday tenli… Bu nedenle kahve alt tonlu, sıcak nude ve kestane rengi rujlar tercih edilebilir. Elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak, canlı ve sağlıklı bir görünüm elde etmek içinse açık renk allıklar kullanabilirsiniz.

Metalik Gözler ve Dudaklar…

Türk kadınlarının genel olarak mat makyaj seviyor; fakat göz makyajlarında değişiklikten yana olabilirsiniz. Son dönemin modası olan bronz ve gece mavisi renkleri göz makyajlarında kullanılabilir. Sonbaharda metalik gözler ve dudaklar ön planda olacak. Yoğun eyeliner kullanımı ve dikkatlice şekillendirilmiş kaşlar da sezonun öne çıkan trendleri arasında yer alıyor. Gözleri ön plana çıkaran kirpiklere bolca uygulanmış maskara ve canlı renklerde bir ruj ile de cildiniz çok daha canlı ve sağlıklı görünecektir.

Facebooktwittermail

Be the first to comment on "SONBAHAR MAKYAJ TRENDLERİ"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*